Yükleniyor...

HABERLER

kamilgulpinar.com

17 Şubat 2017| KAYNAK cnnturk.com

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

KAMILGULPINAR.COM

Diyabet, dünya genelinde yaklaşık 200 milyondan fazla kişiyi etkileyen ilerleyici özelliği olan kronik bir rahatsızlıktır. Araştırmalar son 10 yıl içinde diyabet kaynaklı ölümlerin yüzde 50 oranında arttığını gösteriyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar ise diyabet rahatsızlığının cerrahi yöntemlerle tedavisinin mümkün olduğunu ve ihmal edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

DAHA FAZLASI
15 Şubat 2017| KAYNAK milliyet.com.tr

Transit bipartisyon diyabet cerrahisi nasıl uygulanır?

KAMILGULPINAR.COM

Tüm dünyada yaşamı tehdit altına alan en yaygın rahatsızlıkların başında gelen diyabet, cerrahi teknikler ile tedavi edilebiliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar,diyabet cerrahisi tekniği olan transit bipartisyon tedavisini anlattı.

DAHA FAZLASI
25 Ocak 2017| KAYNAK sozcu.com.tr

Obezite ameliyatına hazır mısınız?

KAMILGULPINAR.COM

Obezite sorununun gittikçe arttığı Türkiye`de ameliyatla zayıflama talepleri de hızla artıyor. Ancak bu ameliyatları yaptırmanın bazı kriterleri olduğunu belirten uzmanlar, öncelikle obeziteye neden olan etkenlerin tespit edilmesi gerektiğini ve gerekli tedavilerin yapılması gerektiğini söylüyor. Ancak bu aşamadan sonra ameliyat yoluna gidildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, obezite ameliyatlarına psikolojik açıdan da hazır olmanın önemini vurguladı.

DAHA FAZLASI
22 Aralık 2016| KAYNAK mahmure.hurriyet.com.tr

Obeziteyi Önlemek Mümkün!

KAMILGULPINAR.COM

Obezite çağımızın en büyük hastalığı. Dünya bu hastalığa çare ararken aslında bu hastalığı önleyen birçok etken ve egzersiz var. Peki bu hastalığı önlememizde bizlere neler yardımcı oluyor?

DAHA FAZLASI
2 Kasım 2016| KAYNAK hurriyet.com.tr

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme

KAMILGULPINAR.COM

Obezite ameliyatından sonra kişinin beslenmesi doktor tarafından ayrıntılı bir şekilde düzenlenir. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tüp mide ameliyatı ardından beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

DAHA FAZLASI
20 Ekim 2016| KAYNAK cnnturk.com

Gastrik bypass ile aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz

KAMILGULPINAR.COM

Obezite tedavisinde mide bypassı olarak da bilinen gastrik bypass ameliyatı ile merak edilenleri Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar`a sorduk.

DAHA FAZLASI
Top