Yükleniyor...

HABERLER

kamilgulpinar.com

28 Nisan 2016| KAYNAK hurriyet.com.tr

Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

KAMILGULPINAR.COM

Gastrik Bypass ameliyatı, morbid obez hastalarının tedavisinde kullanılan cerrahi tekniklerden biridir. Obezite tedavisinde diyetisyen eşliğinde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez olarak tanımlanan hastalara uygulanan cerrahi tekniklerin başında Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatı gelir.

DAHA FAZLASI
27 Nisan 2016| KAYNAK mynet.com

MORBİD OBEZİTE TEDAVİSİ

KAMILGULPINAR.COM

Morbide obezite vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan kişiler için kullanılır. Uzman eşliğinde defalarca diyet ve egzersiz yaptığı halde kilo vermeyi bir türlü beceremeyen kişilerin aşırı kilolarından nasıl kurtulabileceğini Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kamil Gülpınar’a sorduk.

DAHA FAZLASI
27 Nisan 2016| KAYNAK cumhuriyet.com.tr

Mide Ekşimesi ve Reflü

KAMILGULPINAR.COM

Yemekten sonra mideniz ekşiyor ve ağzınıza acı bir sıvı geliyorsa reflünüz olabilir. Yemek yemeyi kabusa dönüştüren bu hastalığı Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar’a sorduk.

DAHA FAZLASI
26 Nisan 2016| KAYNAK sabah.com.tr

OBEZİTE AMELİYATI KİMLERE YAPILIR?

KAMILGULPINAR.COM

"Obezite ameliyatı olabilmek için öncelikle kişinin vücut kitle indeksinin 35`in üzerinde olması ve şeker, hipertansiyon, uyku apnesi gibi hastalıkların eşlik etmesi veya vücut kitle indeksinin 40`ın üzerinde olması gerekiyor.

DAHA FAZLASI
26 Nisan 2016| KAYNAK sabah.com.tr

AŞIRI KİLOLARINIZDAN KURTULAMIYOR MUSUNUZ?

KAMILGULPINAR.COM

45 kilonun üzerinde fazlanız varsa diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen bir türlü veremiyorsanız üzülmeyin, aşırı kilolar kaderiniz değil. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar aşırı kilolardan nasıl kurtulacağınızı anlatıyor.

DAHA FAZLASI
26 Nisan 2016| KAYNAK elmaelma.com

KASIK FITIĞI NEDEN OLUR, KİMLERDE GÖRÜLÜR?

KAMILGULPINAR.COM

Kasık fıtığı yumuşak dokunun karın kaslarındaki zayıf bir noktadan dışarı çıkması durumudur. Fıtık şeklinde ortaya çıkan şişlik ağrılı olabilir. Bu ağrı özellikle öksürdüğünüzde, eğildiğinizde veya ağır bir nesne kaldırdığınızda daha da artar. Kasık fıtıkları her zaman tehlikeli değildir. Ancak kendi kendine geçmez veya iyileşmezler.

DAHA FAZLASI
Top