Yükleniyor...

CERRAHİLER

kamilgulpinar.com

Mide Bandı Ameliyatı

Laparoskopik olarak ayarlanabilir bir slikon bant (Realize Band(TM) veya LAP-BAND® sistemi), laparoskopik olarak midenin en üst kısmının etrafına yerleştirilir. Böylece, hastanın alabileceği gıda miktarı sınırlanır, açlık hissi azalır ve bu durum kilo kaybıyla sonuçlanır.

Obezite ile ilgili diğer ameliyatların aksine, mide bandı ameliyatında sindirim sisteminin herhangi bir kısmının kesilmesi veya alınması gerekmez ve ayrıca bu ameliyat geri dönüşsüz değildir.

Gıdalar midenin üst kısmından geri kalan kısmına dar bir aralıktan yavaşça geçtiğinden tüketilen yemek miktarı ve yeme hızı azalır. Gıdanın alındığı mide boyutları kullanılan bant ile küçüldüğü için, midenin gıda ile dolma kapasitesi çok sınırlanır ve mide tamamen dolduğunda da hasta tokluk hisseder. Midenin etrafındaki tüp benzeri sistem, bel hizasında karın ön duvarı cildinin altında ve karın ön duvarı kaslarının üzerine dikilmiş bir port ile bağlantılıdır. Bant, bu port aracılığıyla ayarlanarak hastanın kilo kaybı ve beslenme ile ilgili ihtiyaçları karşılanır.

Bu ameliyat ile 5 yılda ortalama olarak fazla kilonun %60'ının kaybedilmesi beklenir. Bu kilo kaybı ameliyat sonrasındaki dönemde diyet, egzersiz ve bant ayarlanmasını içeren yaşam tarzı ve davranış değişiklikleri ile sürdürülebilir. Hastaların ilk yıl boyunca ayda en az bir defa, bant ayarlanması ihtiyacının belirlenmesi ve ayarlamaların yapılması amacıyla doktor takibinde olması gerekir. Bu ameliyatta başarının sırlarından biri yakın doktor takibi altında bulunmaktır. Bariatrik cerrahımız tarafından her zaman hastamız olarak takip edileceksiniz ve ilerlemeniz, ömür boyu olmasa da en az beş yıl boyunca yakından izlenerek kaydedilecektir.

Avantaj ları

Mide Bandı Ameliyatı

Daha az girişimsel bir işlem, daha az ağrı. Kesme, zımbalama ya da barsak yönlerinin değiştirilmesine ihtiyaç olmaması. Ayarlanabilir. İşlem geri dönüşlüdür. Komplikasyon oranı düşük. Tüm bariatrik cerrahi ameliyatları içinde en düşük mortalite ve morbidite oranlarının görüldüğü ameliyatlardır. Malnütrisyon, emilim bozukluğu riski düşüktür.

Dezavantaj ları

Mide Bandı Ameliyatı

Ameliyat sonrası ilk dönemdeki kilo kaybı, gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarından daha yavaş gerçekleşir. En başarılı sonuçlar için düzenli doktor kontrolü şarttır. Bulantı ve kusma. Gaz ve şişkinlik. Depresyon ve psikolojik sıkıntılar

Komplikasyon lar

Mide Bandı Ameliyatı

Pulmoner emboli nadirdir. Nadiren bant erozyonu görülebilir. Bandın kayması %5'ten daha az oranda görülür. Sızıntı. Kanama. Pnömoni. Yara ve port sorunları. Enfeksiyon. Üriner sistem enfeksiyonu. Mortalite riski safra kesesi cerrahisinden daha düşüktür.

Bu kilo verme cerrahisini Prof. Dr. Kamil Gülpınar gerçekleştirecektir. Bu amaçla kendisiyle temasa geçerek bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Cerrahi kilo verme ameliyatlarının bir kısmı sağlık sigortası kapsamındadır.

Uzun dönemli kilo kaybınızı sağlamak üzere, ilk kararınızdan ameliyatınıza ve sonrasında yardım ve destek için buradayız. Ekibimiz bu sürecin ve kuşkularınızın üstesinden gelmenize yardımcı olarak korkularınızı ve üzerinizdeki baskıyı hafifletecektir.

Kilo verme cerrahisi ekibimiz uzun süreli kilo verme takibinizi ve bakımınızı kolaylaştırır ve obeziteden yaşamınız boyunca güvenli, eğlenceli ve tatminkar bir şekilde uzak durma yolunda size yol gösterir.

Cerrahi olarak kilo vermek için günümüzde birkaç farklı seçenek bulunmaktadır ve hangisini seçeceğinize karar vermek zorunda olmak gibi bir durumla ilgili olarak endişelenmenize hiç gerek yoktur. Kilo verme cerrahisine karar vermek aklınızın karışmanıza ve hatta gözünüzün korkmasına neden olabilir gibi görünse de Prof. Dr. Kamil Gülpınar, sizin ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılayacak kilo verme cerrahisini seçmenizde size yol gösterecektir. Laparoskopik kilo verme cerrahisinde en yüksek standarlarda cerrahi bakımı hastalarına sunan Dr. Kamil Gülpınar, alanında uzman ve deneyimli bir bariatrik cerrah olarak tanınmaktadır.

Prof. Dr. Kamil Gülpınar tüm ekibiyle birlikte, yaşamınızın tüm yönlerini ele alacak kapsamlı ve çok boyutlu bir kilo verme programını uygulayacaktır. Bariatrik cerrahi programımızın başarısının çok önemli bileşenleri olan ameliyat sonrası beslenme ve psikolojik desteği size sağlayacağız. Bu alanlarda vereceğimiz danışmanlık hizmetleri, hastalarımızın başarıyla hedeflerine ulaşmalarına ve ulaştıkları bu hedefte kalıcı olmalarına katkı sağlayacaktır. Programımız asıl olarak, obez hastaların hedefledikleri miktarda kilo vermelerinde ve ideal sağlıklarına kavuşmalarında uzmanlaşmış tescilli bir diyetisyen tarafından verilecek ameliyat öncesi ve sonrası beslenme desteği ve aylık kontrollerden oluşmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınıza özel bir egzersiz programını da başlatacağız.

Programımız hem kilo vermenize yardımcı olmak hem de uzun dönemli başarı sağlamayı amaçlayarak sizi kilo almaktan uzak tutmak üzere hazırlanmıştır.

Top