Yükleniyor...

CERRAHİLER

kamilgulpinar.com

Tüp Mide Ameliyatı

Genellikle bu işlem, Laparoskopik Ayarlanabilir Mide Bandı veya Laparoskopik Roux-en Y Gastric Bypass seçeneklerinden birini tercih etmeyen hastalar için bir seçenek olarak düşünülür.

Bu ameliyat da diğerleri gibi midenin boyutlarını küçültür. Laparoskopik olarak, yaklaşık bir muz ebatlarında küçük ve tüp şekilli bir midenin stapler kullanılarak oluşturulması ile gerçekleştirilir. Midenin bir kısmının alınması, hastanın daha az açlık hissetmesini ve daha az besin tüketerek tokluk hissini sağlar. Bu işlem sindirim ve besin emiliminde herhangi bir soruna yol açmaz. Tüketilen besin, sindirim sisteminin farklı bölgelerinden her zamanki doğal sırasında geçer ve böylece vücut içinde tamamen emilir. Besinlerin vücudunuzun mideden sonraki kısımlara boşalmasını kontrol eden kendi doğal pilor valfinizden faydalanılan bu işlemde, ortalama bir hasta yaklaşık olarak fazla kilolarının %70'inden kurtulur.

Avantaj ları

Tüp Mide Ameliyatı

Açlığı düzenleyen bir hormon olan ghrelin hormon düzeylerinin azalması. Toplam komplikasyon riski daha düşük. Gastrik bypass ameliyatından daha az radikal (daha hafif) bir cerrahi işlemdir. Gastrik bandı doldurmak için gereken türde doktor takibi gerekmez. Gatrik bandın aksine, vücut içinde yerinden kayabilecek, mukozal yüzeyleri aşındırabilecek veya enfekte olacak herhangi bir yabancı cisim bırakılmaz. Tüm besin öğeleri iyi emilir ve emilim ile ilgili sorunların gelişme olasılığı son derece düşüktür.

Dezavantaj ları

Tüp Mide Ameliyatı

Bu işlem tersine çevrilemez, geri döndürülemez. Vücut sıvıları sızarak ve birikerek enfekte olabilir. Her zaman hedeflenen miktarda kilo kaybı ile sonuçlanmayabilir. Yüksek kalorili gıdaların tüketilmesiyle kaybedilen kilolar geri alınabilir. Tüp mide esneyerek kaybedilen kiloların yeniden alınmasına neden olabilir. Yara yeri enfeksiyonu. Kan pıhtılarının oluşabilme olasılığı. Midede yanma ve reflü

Komplikasyon lar

Tüp Mide Ameliyatı

Kanama. Enfeksiyon. Midenin sızdırması(kaçak). Reflü. İkinci bir cerrahi ihtiyacının doğması. Çevre dokulara hasar verilmesi. Minimal kilo kaybı, yeterli kilo kaybının olmaması. Bacak toplardamarlarında kan pıhtısı oluşması

Bu kilo verme cerrahisini Prof. Dr. Kamil Gülpınar gerçekleştirecektir. Bu amaçla kendisiyle temasa geçerek bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Cerrahi kilo verme ameliyatlarının bir kısmı sağlık sigortası kapsamındadır.

Uzun dönemli kilo kaybınızı sağlamak üzere, ilk kararınızdan ameliyatınıza ve sonrasında yardım ve destek için buradayız. Ekibimiz bu sürecin ve kuşkularınızın üstesinden gelmenize yardımcı olarak korkularınızı ve üzerinizdeki baskıyı hafifletecektir.

Kilo verme cerrahisi ekibimiz uzun süreli kilo verme takibinizi ve bakımınızı kolaylaştırır ve obeziteden yaşamınız boyunca güvenli, eğlenceli ve tatminkar bir şekilde uzak durma yolunda size yol gösterir.

Cerrahi olarak kilo vermek için günümüzde birkaç farklı seçenek bulunmaktadır ve hangisini seçeceğinize karar vermek zorunda olmak gibi bir durumla ilgili olarak endişelenmenize hiç gerek yoktur. Kilo verme cerrahisine karar vermek aklınızın karışmanıza ve hatta gözünüzün korkmasına neden olabilir gibi görünse de Prof. Dr. Kamil Gülpınar, sizin ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılayacak kilo verme cerrahisini seçmenizde size yol gösterecektir. Laparoskopik kilo verme cerrahisinde en yüksek standarlarda cerrahi bakımı hastalarına sunan Dr. Kamil Gülpınar, alanında uzman ve deneyimli bir bariatrik cerrah olarak tanınmaktadır.

Prof. Dr. Kamil Gülpınar tüm ekibiyle birlikte, yaşamınızın tüm yönlerini ele alacak kapsamlı ve çok boyutlu bir kilo verme programını uygulayacaktır. Bariatrik cerrahi programımızın başarısının çok önemli bileşenleri olan ameliyat sonrası beslenme ve psikolojik desteği size sağlayacağız. Bu alanlarda vereceğimiz danışmanlık hizmetleri, hastalarımızın başarıyla hedeflerine ulaşmalarına ve ulaştıkları bu hedefte kalıcı olmalarına katkı sağlayacaktır. Programımız asıl olarak, obez hastaların hedefledikleri miktarda kilo vermelerinde ve ideal sağlıklarına kavuşmalarında uzmanlaşmış tescilli bir diyetisyen tarafından verilecek ameliyat öncesi ve sonrası beslenme desteği ve aylık kontrollerden oluşmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınıza özel bir egzersiz programını da başlatacağız.

Programımız hem kilo vermenize yardımcı olmak hem de uzun dönemli başarı sağlamayı amaçlayarak sizi kilo almaktan uzak tutmak üzere hazırlanmıştır.

Top